Światowe Dni Młodzieży

sdm

Po latach uzgodnień i miesiącach przygotowań w końcu pod koniec lipca zaczęły się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie [World Youth Day]. Dużo wydarzeń, między innymi wizyta setek pielgrzymów ze wszystkich krańców świata i wizyta tego najważniejszego pielgrzyma – Papieża Franciszka.

Udało mi się fotografować kilka wydarzeń z udziałem Papieża i kilka z pielgrzymami. Papież Franciszek zrobił na mnie niesamowicie pozytywne wrażenie, nie pozwalając odizolować się od ludzi, czy też mówiąc o sprawach niewygodnych dla rządzących Polską i kościołem w Polsce.

Światowe Dni Młodzieży zakończyły się w sumie z wyjazdem Papieża 31 lipca, choć wielu pielgrzymów można było jeszcze spotkać długo po. Ale przy pracy przy takim wydarzeniu, te dni zlecały niebywale szybko. Można by na trochę rzeczy ponarzekać, ale wszystko minęło i szybko się nie powtórzy – wiec chyba nie ma po co narzekać. Czego żałuje że nie udało mi się zrobić?? Czuwania w Brzegach, takich zdjęć pomiędzy ludźmi, zdjęć ludzi zagłębionych w wierze. Może jeszcze jakiś zdjęć z przejazdu na tarpanie marki mercedes, kiedy to Papież jechałby Papamobile.

Pozostaje mi tylko zaprosić do oglądania zdjęć, bo kolejne Światowe Dni Młodzieży w Polsce pewnie w kolejnym stuleciu 😛

error: Zawartość chroniona !!