Odznaczeni

Poniedziałkowy poranek 17 stycznia rozpocząłem dość wyjątkowo, bo na Wawelu. Już po godzinie 9 oczekiwałem na dziedzińcu na wejście do sali Senatorskiej w której miało nastąpić odznaczenie zasłużonych artystów. W całym rejonie Krakowa panowała piękna mgła, która powodowała niesamowite instalacje architektoniczno świetlne które wspaniale wychodziły na zdjęciach. Jednak ta sama mgła spowodowała godzinne opóźnienie w przybyciu Prezydenta Bronisława Komorowskiego do dawnej stolicy Polski.

jgraczynski-0343jgraczynski-0337 jgraczynski-0501Odznaczonych było wielu znakomitych twórców sztuki z całej Polski, wśród nich nasza noblistka Wisława Szymborska, Janusz Gajos, Krystyna Janda oraz wiele innych zacnych postaci.

jgraczynski-0408 jgraczynski-0457 jgraczynski-0522jgraczynski-0690 jgraczynski-0720 Po wręczeniu odznaczeń Prezydent wraz z całą świtą udał się do Collegium Novum gdzie spotkał się z członkami Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, którzy przedstawiali dorobek pracy i dalsze cele by uzyskać zapewnienie o dalszym wsparciu finansowym Odnowy Zabytków Krakowa.

jgraczynski-0830jgraczynski-0894 jgraczynski-0928Kolejnymi punktami wizyty był kościół Ojców Bernardynów i Teatr Stary, które zostały odrestaurowane właśnie dzięki staraniom komitetu. Wizytę w Krakowie Prezydent zakończył uroczystym obiadem wydanym w sukiennicach, po którym powrócił do stolicy.

jgraczynski-1043

jgraczynski-1062 jgraczynski-1094

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Zawartość chroniona !!