OFF Camera

off_cam

Już od kilku lat Kraków coraz bardziej staje się ośrodkiem filmowym, w którym tworzy się filmy a potem prezentuje się na festiwalach. Jednym z festiwali jest OFF Camera, z różnymi dodatkami sponsorów tytularnych w nazwie. Ale pomińmy te szczegóły i spojrzyjmy na festiwal, który pomimo że niby OFFowy, czy jak to woli kina niezależnego pokazuje filmy, które powstają przy współudziale funduszy publicznych i przyciągają tłumy. Off Camera to nie tylko filmy ale także aktorzy, nie tylko ci z nieznani ale także celebryci z pierwszych stron gazet. Dlatego wielu komentatorów zadawało sobie pytanie czy festiwal dalej jest niezależny i czy dalej jest OFF, czy może tylko nazwa została.

W tym roku na festiwalu głównymi gwiazdami byli Roman Polański, Claudia Cardinale, Stellan Skarsgård oraz Wentworth Miller. Krakowską Nagrodą Filmową otrzymał film „Ixcanul” Jayro Bustamante, a w Konkursie Polskich filmów Fabularnych film „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej.

Oczywiście podczas imprez nie zabrakło sytuacji w których główny gość spotkania siedział tyłem do fotoreporterów, albo otrzymywał nagrodę zwrócony plecami do fotoreporterów. Może i ludzie chcą się chwalić plecami, ale na zdjęciach wypadało by pokazać swoją twarz i otrzymają nagrodę. Oświetlenia wole nie komentować, bo prawdopodobnie lepsze odcienie mają w prosektorium i tam obecne osoby wychodzą bardziej żywo, niż niektórzy goście festiwalu. Co się zmieniło?? A to że obsługa prasowa próbowała coś poprawić, ale jak wyszło tak wyszło – pozostaje powiedzieć cała OFF Camera.

Przepraszam za znak wodny, ale to chyba jedyna forma zabezpieczenia przed niepowołanym użyciem zdjęć ze znanymi osobami przez osoby trzecie.

error: Zawartość chroniona !!