Witaj, świecie!

„Witaj, Świecie!” to dobry tytuł dla pierwszego posta na nowej stronie i miejmy nadzieje że już stabilnej jak najdłużej. Całość oparta jest już o własną domenę i hosting, który nie zawiódł podobno najbardziej wymagających.

W kilku słowach o moich zabawach ze stronami Internetowymi. Pierwsze przygody z tą dziedziną internetu rozpocząłem już w gimnazjum na hostingach „republiki”, tworząc tam pierwsze swoje strony. Dopiero po kilku latach będąc na pierwszym roku studiów stworzyłem pierwsza swoja poważna witrynę „Rocznikowa WPiE ’05”, miała ona za zadanie być stroną informacyjna roku (czasami wydziału) oraz bazą materiałów dydaktycznych do zajęć.
Oprócz publicznej strony stworzyłem swoja prywatną wizytówkę w sieci „PhotoYahoo”, która przetrwała do dziś, a nie znikła jak strona rocznikową.
Strony pierwotnie oparte były całkowicie na html, dopiero z czasem zastosowałem gotowe wzorce (systemy zarządzania treścią) i trwa to do dziś. Wszystko co zobaczycie oparte jest na WordPressie, najbardziej popularnym i powszechnym systemie do budowy stron i blogów.

Co w Planach? Plan nie jest łatwy, ale zawsze należny przed sobą stawiać wyzwania. Najważniejsza część właściwie przede mną, bo strona o fotografii, bez fotografii nie istnieje. Podpięcie flickra i stworzenie dodatkowej galerii zdjęć spoza flickra, to jest wyzwanie.
A z czasem przyjdzie czas na reklamę.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Zawartość chroniona !!